Vyberte instituci:

Dům umění

Malinovského náměstí 2

Vstup zdarma
Poslední vstup ve 23.30
Ukázat na mapě

Aktuální výstavy

Movere
Choreograficky artikulovaný pohyb a dotyk s oblastí taneční tvorby – video, performance, instalace, obrazový a kresebný materiál. J. Babincová, A. Čermák, D. Gajarský, M. Gáberova, P. Krátký, J. Střížková, G. Stauffer, A. Součková, E. Thomasson, Y. Rainer a další. (1. patro)
Jiří Příhoda: gPod
K vytvoření gPodu inspiroval autora americký fenomén garáží, přičemž garáž nevnímá jen jako přístřešek pro parkování, ale jako zvláštní prostor pro vše, co se nehodí do obytného domu, prostor pro uložení momentálně nepotřebných věcí, také určený koníčkům, kutilství, ale i skrytým aktivitám. Jedná se o pokračování Příhodovy tvorby cel, pousteven a příbytků. (Procházkova síň)
Vendula Chalánková: Schodek
Sérii maleb na různá témata, odvozená ze života typické české domácnosti střední třidy, doplní autorka o malby geometrálních kompozic, nový cyklus koláži a originální kresby z dnes již populárních komiksů. (Galerie J. Krále)
Budoucnost centra Brna
Každou celou hodinu od 18 do 24 h komentovaná prohlídka výstavy v hale Domu umění – soutěžní návrhy na urbanistické a dopravní řešení nového brněnského nádraží v lokalitě pod Petrovem i v lokalitě Jižního centra.
Výstavu pořádá statutární město Brno a CCEA MOBA ve spolupráci s Domem umění.

Program

16:00 - 19:00 Zkolážovaný Dům umění

Vstupné 20 Kč
Výtvarný workshop pro děti i dospělé pod vedením Vendulky Chalánkové. Prostřednictvím techniky koláže budeme zachycovat interiér i exteriér Domu umění – samozřejmě pouze na papíře.
Pozor – volný vstup na výstavy až od 18 hod.!

21:00 Komentovaná prohlídka výstavy Movere

s kurátory Lenkou Sýkorovu a Viktorem Čechem

22:00 Vůdčí duchové a jejich nástroje

Performance Adama Vačkáře a Terezy Lenerové ve výstavě Movere