Vyberte instituci:

Kino Art

Cihlářská 19

Vstup zdarma
Otevřeno do 22.00
Ukázat na mapě
Přejít na web

Aktuální výstavy

Výstava kinematografických přístrojů
V současnosti se prakticky každá země (bez ohledu na politický systém, náboženské vyznání či počet obyvatel a jejich druh) může pochlubit tím, že se tam filmovalo. Stačí však dvě ruce (s trochou nadsázky), abychom spočítali země, kde se kinematografická technika (kamery, promítačky, filmová surovina a další příslušenství) vyráběla. Ano, Česká republika patří k těm krajinám, kde se kinematografické přístroje vyráběly již za Rakouska-Uherska (na koleni) i za První republiky (v malých dílnách a větších fabrikách: Josef Šlechta, Cinephon, Optikotechna v Přerově, J. Suchánek v Brně, Foma v Hradci Králové). Po válce byl proslulý koncern Meopta, jenž funguje dodnes. 
Vystavené kinematografické přístroje jsou skromnou ukázkou tuzemské výroby i zahraniční konkurence.

Program

16:00 - 21:00 Interaktivní prezentace promítací techniky

Kino není jen program filmů a promítací sál, je to mnohem víc: nevyzpytatelný prostor, který se mění v bludiště se záchody (hned za pokladnou!), se schody, promítací kabinou a s kuřáckými koutky, u něhož nikdy nevíte, kam vás (a co na vás) vyvrhne.
Během muzejní noci se můžete těšit na překvapivou (a zasvěcenou) procházku světem optických klamů a kouzel kinematografie. Trasa povede napříč časem, technologiemi a uměleckou tvorbou vstříc poznání, během něhož se seznámíte se zanikajícím světem šestnáctek a osmiček (neboli úzkých filmů šířky 8 a 16mm). 
Malý sál

17:30 - 20:00 Muzejní noc herního festivalu Gamer Pie

Hravá kulturní upoutávka, která vás naláká na říjnový festival počítačových her Gamer Pie. Jak? Tradici i kultu muzejní noci přijde naproti do Kina Art dvojice herních studií Paperash a Hangonit, jejichž stopy byste našli na místní Fakultě výtvarných umění. Tvůrci předvedou v podobě živě komentovaného hraní na stříbrném plátně svá díla Dark Train a Rememoried. V herním duchu se bude nést i průběh celého večera. Krom zmíněných prezentací očekávejte volně přístupný koutek s virtuální realitou Oculus Rift, kde oklamete vaše smysly. Dále v hlavní roli programu je herní ovladač a jeho cesta po vámi obsazených sedadlech promítacího sálu. Během této společné cesty potkáte sadu vyladěných retro her pro malé i velké, které odzkoušíte na velkém plátně. Soutěže o menší ceny jsou připraveny a dá-li počasí, bude se hrát i venku! 
Velký sál